نتایج جستجو برای عبارت :

گیاه زینتی همیشه سبز مگن

آفات و بیماریهای گياهان

گياهپزشکی چیست؟
به طور کلی، در این رشته تشخیص و شناسایی آفات و عوامل بیماری گياهان زراعی، باغی، زينتي، جنگلی، مرتعی و فرآورده های گياهی و همچنین شناخت علایم و چگونگی اثر آفات و عوامل بیماریهای انگلی و غیرانگلی بر گياهان و آشنایی کامل با اصول و روشهای مبارزه، مورد بحث قرار می گیرد.‌دانش‌ گياه‌پزشکی‌ به‌ جای‌ معالجه‌ انسان‌ به‌ حفظ‌ و معالجه‌ گياهان‌ اعم‌ از گياهان‌ زراعی‌، زينتي‌ و درختان‌ میوه‌ می‌پرد
 
چند گياه زينتي هميشه سبز در خانه!
 
آگلونما
گياه هميشه سبز آپارتمانی، با ساقه کوتاه و برگ های نیزه ای شکل و هم شده که طول این برگ حدود 10-25 سانتیمتر است و پهنای 10-15 سانتیمتری دارد. لکه های برگ متفاوت بوده و اغلب نظم خاصی را رعایت می کنند. مقاوم به سایه و خشکی است. زمانی که گياه گل بدهد، به رنگ سفید نمایان می شود. 
 
 
برگ انجیری
این گياه هميشه سبز و بالا رونده است. برگ های پهنی دارد که بریدگی های عمیقی روی آن دیده می شوند. این گياه ریشه های هوایی دا
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شقایق نعمانی ژاپنی یا آنِمون ژاپنی که به نام آنِمون چینی نیز شناخته می‌شود. درخت یا درختچه‌ای زينتي است که دارای گل‌های پُر پَر فنجان شکل با پرچم‌های زرد و برگ‌های عمیقاً بریدگی‌دار یا سه برگچه‌ای و سبز است. ارتفاع آن به ۱ متر می‌رسد. گياه تنومند و پر شاخه‌ای است که در خاک‌های مرطوب و در موقعیت یا مکانی با سایه نسبی رشد و نمو می‌کند. گل‌های فنجان شکل و کم ژرفا یا کم عمق آن به رنگ سفید و صورتی و حاوی پرچم‌های زر
شفلرا
گياهی هميشه سبز، با رشد آهسته و در دو نوع سبز و ابلق
آبیاری: شفلرا خشکی خاک را تحمل می کند. دو تا سه بار آبیاری در هفته های تابستان و یک بار آبیاری در هر هفته زمستان برای این گياه توصیه می شود. غبارپاشی خصوصا در روزهای گرم تابستانی باعث افزایش رطوبت و شادابی گياه می شود.
 
نور: این گياه نور متوسط را می پسندد. نور غیرمستقیم را دوست دارد با این حال در سایه نیز نسبتا مقاوم است. نور کم باعث زرد شدن برگ ها می شود و در نوع ابلق برگ ها رنگ خود را از د
آشنایی با خواص و مضرات گياه اسپند
اسپند یک بوته چندساله است که می تواند تا 1 متر ارتفاع داشته باشد، اما معمولاً 0.3 متر ارتفاع دارد. در خاک خشک، ریشه های گياه می تواند به عمق 6.1 متر برسد ؛ یک گياه انبوه با ظاهری شبیه به سیخ، به مانند برگ های نوک تیز که به چند بخش محدود تقسیم شده است.این گياه سه کپسول را حمل می کند که در حدود 1 تا 1.5 سانتیمتر قطر دارند و حاوی بیش از 50 دانه هستند.

ادامه مطلب
حتی ساده ترین نوع این گياه هم عجیب و جالب است. این گونه در سال 2009 کشف شده و گوشتخوار است. اعتقاد بر این است که این گياه بزرگترین گياه گوشتخوار شناخته شده در جهان می باشد و قادر به هضم موش صحرایی نیز است. دانشمندان آن را در کوه فیلیپین یافته اند.
منبع: ترسناک ترین گياهان دنیا
دیدن گل‌های شاداب و رنگارنگ در فضای داخلی خانه هم جذاب و
فریبنده است. اگر شما از علاقه‌مندان گل‌های رنگارنگ، لطیف و زیبا هستید
باید بدانید تنوع زیادی از گياهان گلدار آپارتمانی وجود دارد که براساس ویژگی‌ها و حتی رنگ مورد علاقه‌تان می‌توانید گل‌های زیبایی را به زندگی خود وارد کنید. اگر تمایل به خرید اینترنتی بذر گل و گياهان زينتي دارید میتوانید به فروشگاه اینترنتی روکالبا مراجعه نمایید.
آزاله آ، Azalea، فرم گياه: گل با رنگ متنوع و فرم گرد/
در هنگامی که خطر سرمازدگی برای گياه وجود دارد با انجام آبیاری بارانی و پاشیدن آب روی شاخ و برگ میتوان گياه را از خطر یخ زدگی نجات داد. تا زمانی که دمای هوا کمتر از صفر است باید آبیاری و پاشیدن آب روی گياه ادامه داشته باشد و فقط زمانی آبیاری قطع شود که دمای هوا از صفر بالاتر شده و تمام یخ های روی گياه ذوب شده باشد.
آبیاری قطره ای
در مناطق گرم و خشک ایران آبیاری و تبخیر آب باعث میشود که هوای اطراف گياه خنک شده و همین امر فتوسنتز و رشد گياه را بهبود
آلوئه ورا یک گياه رایج برای آپارتمانی است که در همه خاکی رشد می کند گياه الوئه ورا با سرما خوب نیست بیشتر باید در گرما و زیر نور خورشید نگهداری شود. این گياه که شبیه کاکتوس است خواص بیشماری دارد پایین اورنده قند خون است برای سلامت و زیبایی پوست صورت شگفت انگیز است و برای ریزش موی سر با پرچم همراه باشید تا بیشتر با خواص بی نظیر این گياه اشنا شوید.
گياه  آلوئه ورا گياهی است که به طور عمده در مناطق خشک  رشد می کند. آلوئه ورا با اینکه به خانواده زن
و زندگی تحریم شد مثل هميشهشاعر به تو تقدیم شد مثل هميشهبین خودش.و زندگی هی گیرمی کردو از وسط تقسیم شد مثل هميشه!امروز دیدم مرد را، چه روز خوبی!و وارد تقویم شد مثل هميشه! ترا من دوست دارم عاشقم باش »: گفتیو مرد هم تسلیم شد مثل هميشهآینده ای که باید از آن مرد می ساختدر ذهن زن ترسیم شد مثل هميشه :یک بازی تازه به نام عشق و بعدا
از هم جدا خواهیم شد مثل هميشه
*ترانه مثل هميشه از کتاب فرشته ها خود کشی کردند*
سلام خدمت همه دوستان و بزرگواران، همسایه های محترم. شما هميشه موقع نیاز، کمک حال بودید و دعاگو. اول اینکه جای همه سبز، بعد ازکلی وقت، عمه جان شب یلدا بنده رو طلبیدن و بسی به یاد همه تون بودم اگر خدا قبول کنه. اما نکته مهم این که، ما به حول و قوه الهی، قراره یه شرکت بازرگانی ترویجی کشاورزی بزنیم، که از کشت و کار و خرید فروش گياه های زراعی و دارویی گرفته تا صادرات و ترویج محصولات کشاورزی رو در بر میگیره. برای پیدا کردن اسم، میخوام از شما هم کمک بگ
پیشینه و مبانی نظری گردشگری گل و گياه و تاثیر آن بر جذب گردشگر
مبانی نظری و پیشینه گردشگری گل و گياه و تاثیر آن بر جذب گردشگر
دسته بندی


جغرافیا
بازدید ها


13
فرمت فایل

دانلود آهنگ جدید پازل بند به نام ببینیم همو
Puzzle Band - Bebinim Hamo
ترانه : هادی زينتي ؛ موزیک : هادی زينتي و عماد طغرایی ؛ تنظیم : پازل بند
+ متن ترانه ببینیم همو از پازل بند


دانلود آهنگ با کیفیت اصلی دانلود آهنگ با کیفیت 128
پخش آنلاین کیفیت های مختلف (قبل از دانلود می توانید آنلاین گوش کنید)
ادامه مطلب
انواع گل های آپارتمانی با عکس
سینگونیوم Goose foot plant
گياهی زیبا با رشد سریع و بالارونده
آبیاری: در تابستان هر هفته بین دو تا سه بار و در زمستان یک بار در هفته نیاز به آبیاری دارد. هر چند که بهتر است با توجه به شرایط محیطی که گياه در آن زندگی می کند، هر چند روز یک بار خاک را از نظر میزان خشکی بررسی کرده و آبیاری را بر این اساس انجام داد. اسپری آب بر روی برگ ها خصوصا در فصل تابستان باعث شادابی و رشد بهتر گياه می شود.
 
نور: این گياه عاشق نور ملایم است. نو
قارچ کش بردوفیکس ، قارچ کش و باکتری کش حفاظتی تماسی است که برای درمان و کنترل انواع بیماری درختان میوه هسته دار خشکباری ، دانه ریز ، زينتي توصیه می شود . قارچ کش بردوفیکس بهترین قارچ کش و باکتری کش مسی جزو سموم معدنی سالم به شمار می آید .
ادامه مطلب
یک گونه گياهی جدید از خراسان توسط محققان پژوهشکده علوم گياهی دانشگاه فردوسی کشف شد.
این کشف متعلق به گونه‌ای از گياه گون است که نمونه‌هایی از آن برای نخستین ‌بار در سال 1383 از کوه شکرآب واقع در پارک ملی تندوره درگز توسط محققان پژوهشکده علوم گياهی دانشگاه فردوسی مشهد جمع‌آوری شد.
پس از بررسی‌های تخصصی توسط گياه‌شناسان این پژوهشکده و نیز دانشگاه خوارزمی تهران، مشخص شد که می‌توان این نمونه را به‌عنوان گونه‌ای جدید برای علم گياه‌شناسی م
بوم شناسی گوجی بری
این گياه بیش از 600 سال است که در حوالی رودخانه زرد چین کشت شده است و هنوز هم بصورت گسترده کشت میشود به طوری که در سال 2005 در شهرستان ژونگنینگ چین000/200 هکتار کشت شده است طبق آخرین آمار در مورد کشت گوجی بری در چین 42 در صد از زمینهای زراعی چین زیر کشت گوجی بری میباشد.
گياهشناسی گوجی بری
گوجی بری گياهیست چند ساله با ساقه های چوبی که برگهای ریز دارد وارتفاع درخت بین 1 الی 3 متر می باشد.
گوجی بری ها خودگرده افشان هستند اما ممکن است در طب
Sunday, 3 May 2020
فروشگاه آنلاین گل و گياه ایران درخت
در اولین روزهای سال 96 ، ضرورتی را تحت عنوان تامین گل و گياه در فضای اینترنت احساس کردیم؛ ولی تقریبا هیچ بستر مناسبی وجود نداشت و یا اگر بستری مناسب وجود داشت ، آن سایت محدود به یک شهر خاص میشد و یا قیمت های آن مناسب نبودند. در نتیجه به این فکر افتادیم که برای اولین بار در ایران، سرویسی را تحت عنوان تامین گل و گياه ، در سراسر ایران فراهم آوریم.
در ابتدا  فروشگاه اینترنتی گل و گياه ایران درخت تنها یک
برای داشتن یک دکوراسیون رنگارنگ  و روح‌بخش، از گياهان در دکوراسیون منزل استفاده کنید. گياهان فضا را  دگرگون می‌کنند و باعث برجسته نشان دادن فضا می‌شوند.
  
در دکوراسیون هر اتاق می‌توان از گياهان آپارتمانی استفاده کرد. مثلاً می‌توانید قفسه‌های خود را با گياهان تازه تزیین کنید و  لوازم مورد علاقۀ خود را در آنها بگذارید. گياهان فضای خانه را لطیف و  زیبا می‌کنند و علاوه بر آن هوا را تمیز کرده و برای سلامتی هم مفید هستند.  راه‌های بسیاری ب
اصلی ترین ویژگی های گل گاو زبان
یکی از مهمترین گياهان دارویی در طب سنتی ایرانی و همچنین یکی ازمحبوب ترین گياهان دمنوشی در جهان را میتوان گل گاو زبان دانست.اما یکی از بزرگترین سوالاتی که در خصوص این گياه مطرح است را میتوان ویژگی های گل گاو زبان دانست.ما در ادامه این مقاله هدف را بر این امر قرار داده ایم تا علاوه بر این ویژگی ها درباره اسامی این گياه نیز صحبت کنیم.
گل گاوزبان چیست ؟ گاو زبان، گل های خشک شده گياه Echium Amoenum  از خانواده گاو زبان (Borag
"عناصر مورد نیاز گياه برای رشد چیست؟"
گياه برای رشد و نمو خود به هفده عنصر نیاز دارند. این عناصر شامل کربن، هیدروژن، اکسیژن ، نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، گوگرد ، کلر ، آهن ، منگنز ، روی ، بور ، مس ، مولیبدن، نیکل می باشد.
این عناصر اکثرا از طریق ریشه به گياه میرسند اما بعضی گياهان مثل گياهان گوشت خوار از طریق اندام های ویژه این عناصر را به دست می آورند.
ارزش غذایی کاسنی :
کاسنی منبع خوبی از مواد غذایی مختلف مثل روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، آهن، اسید فولیک و پتاسیم است. ویتامین A، ویتامین B، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین K نیز در کاسنی وجود دارند. تمام فواید سلامتی این گياه که در بخش سلامت نمناک گفته شده است به خاطر محتوای غنی از مواد غذایی آن است. دانه های این گياه یک خانه فروشگاهی از اسیدهای چرب اشباع شده و اشباع نشده هستند.
 
خواص و ارزش غذایی گياه کاسنی
ادامه مطلب
تنظیم دما هر دوره گياه -ایندور
 
 
نهال
در دوره نهال و اولیه باید درصد رطوبت بالاتر از سایر دوره ها باشد البته تا زمانی که گياه بطور کامل ریشه بزند. بهترین دما در این مرحله بین 20-25 درجه سانتیگراد با درصد رطوبت بالا است.
 
 مرحله برگدهی و جوانی
 
در مرحله ی برگ دهی اولیه (گياه جوان)هم گياه حدودا به 70% رطوبت و دمایی بین 20-25درجه سانتیگراد نیاز دارد. ولی کم کم که گياه به گلدهی نزدیک می شود رطوبت را باید کم کنید. کم کم دما را هم وقتی گياه بالغ شد شب ها و
دانستنت و خودت را به ندانستن زدنت بد نقره‌داغم می‌کند؛ و انگارِ هميشه، این‌ را هم می‌دانستی و چه غم از این همه که حاشیه‌نشین‌تر از هميشه، مدت‌ها حتی نامت، وردِ زبانم، بر زبانم نچرخیده  و انگار نمی‌تواند که بچرخد اصلا و چه سرّی‌ست را نمی‌دانم؛ خلافِ هميشه‌ی تو. 
بسیاری از افرادی که علاقه مند به گل و گياه هستند یا از فضای بسته محیط کار خسته شده اند دوست دارند با نگهداری گياهان گلدانی در محل کار، شادابی و آرامش طبیعت را به محیط کاشانر اضافه کنند اما حقیقت این است که همه گياهان را نمیتوان در دفتر کار نگهداری کرد.
ممکن است برخی با تجربه نامطلوبی از نگهداری گلدان در محل کار، از این کار نا امید شده باشند. اما باید بدانید انتخاب درست نوع گياه اهمیت زیادی در موفقیت پرورش گل و گياه دارد.
ادامه مطلب
کوددهی و تغذیه نخل ماداگاسکار
همانند سایر گياهان آپارتمانی به کود نیاز دارد ولی سعی کنید در کوددهی زیاده روی نکنید و دو مرتبه در سال آن هم اوایل بهار و اوایل تابستان اقام به کوددهی کنید شما می توانید از کود کامل گياهان آپارتمانی به مقدار یک قاشچ غذاخوری در یک لیتر آب استفاده کنید.
مشکلات کوددهی زیاد : اگر شما در تغذیه گياه زیاده روی کنید باعث سوختگی نوک و حاشیه برگها میشود و اگر این روند را ادامه دهید در نهایت موجب مرگ گياه شما خواهد شد.
تعوی
 
 15 خاصیت دارویی دمنوش گل گاو زبان برای سلامتیگل گاو زبان یکی از گياهان دارویی است که از دیرباز در طب سنتی ایرانی برای درمان بیماری هایی مانند فشار خون، دیابت، بیماری های قلبی، افسردگی و بی خوابی، لاغری و سلامتی پوست و مو استفاده می شود.
تفاوت گل گاوزبان و گياه گاوزبان چیست؟
گل گاوزبان ایرانی (نام علمی : Echium amoenum) بیشتر در دامنه کوه‌ های البرز می روید و با گياه گاوزبان (نام علمی : Borago officinalis) که بومی اروپا بوده و در ایران در اصفها
هرس درختان:
رشد و نمو گياهان را می توان با تغییر شرایط محیطی گياه تنظیم نمود. از جمله روش های فیزیکی که اثر زیادی دارد هرس کردن درختان می باشد. هرس گياهان برای تنظیم اندازه گياه ، بدست آوردن فرم معین و باروری گياه انجام می شود. هرس منظم برای حفظ شکل و تعادل فیزیولوژیکی لازم برای گل دهی ضروری است.
کوددهی:
کوددهی گياهان مانند هرس امری ضرروری می باشد. کوددهی باعث غنی تر شدن خاک و در نتیجه تغذیه بهتر گياه خواهد شد که رشد و باردهی بهتر گياه را به دنب
کاشت داشت و برداشت کینوا
بوم شناسی کینوا
گياه کینوا بومی کشورهای آمریکای جنوبی مانند بولیوی، شیلی و پرو است اما امروزه میتوان درتمام دنیا این گياه را کشت کرد.
مشخصات گياه کینوا
ارتفاع این گياه 1 الی 5/1 متر بسته به فاصله کاشت، نوع رسیدگی و رقابت برای نور دارد و محصول اصلی این گياه دانه های آن است که به سه رنگ سفید،قرمز و مشکی تقسیم میشود که در ایران رنگ سفید آن مورد استقبال قرار گرفته است و بسیار مغذی می باشد و پروتئین زیادی دارد همچنان از برگ
شعری تقدیم به ساحت مقدس  امام محبوبم حسین بن علی
سرخ سبز
 
 
ای سرخ پوش سبز من ای بی كفن شهید
مجنون ترین نماد برای درخت بید
ای سبز سرخ،ساحت بی انتهای نور
رنگین كمان رنگی بی رنگ شوق و شور
ای كوه پر صلابت و ای تا هميشه مرد
تفسیر رمزوار بزرگی و رنج و درد
ای كیمیاگری تو ادراك بندگی
اكسیر دوستی تو آغاززندگی
معنای دین و فهم و حدیث و شعور و علم
بالاترین حقیقت مردانگی و حلم
ای بی سر سرآمد هرچه سر و سران
دریای با سخاوت و آبی بی كران
آغوش توست مامن جاوید م
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگ خرید ممبر تلگرام استخدام طلاب حیات طیبه امروز زندگی کن بخون و جدی نگیر شرکت آریا گستر پاسارگاد خاوران دست به قلم test2 جزوات کنکوری و دانشگاهی شورای دانش آموزی