نتایج جستجو برای عبارت :

ثبت نام دارو

زولپیدم یک آرام بخش است که خواب آور نیز نامیده می شود. این دارو ممکن است تاثیرات شیمیایی بر مغز در افراد نامتعادل در زمینه خواب یا مبتلا به مشکلات خواب (بی خوابی) شود. در این مقاله با نکات مهم در مورد این دارو و چگونگی استفاده از آن، صحبت می شود.

ادامه مطلب
طراحی بسته بندی دارویی برند لیدا دارو

در طراحی بسته بندی دارو سادگی شرط اول است و همیشه بر این اصل استوار است. ما هم در طراحی بسته بندی
لیدا دارو این اصل را رعایت نمودیم. رنگ جعبه بسته بندی را سفید انتخاب
کردیم و با استفاده از فونتی ساده و خوانا نام محصول را نوشتیم و لوگوی
برند را به رنگ آبی قراردادیم تا حس مثبتی را در ذهن مصرف کننده ایجاد کند و
همچنان از یکنواختی مشکی و سفید خارج شود .

منبع: سایت شرکت تبلیغاتی کِی نگار
در این مطلب با کمک چندین متخصص از مجلات پزشکی معتبر دنیا، شما را با عوارض جانبی، کاربردها، طرز استفاده درست و نکات ضروری کلیندامایسین واژینال آشنا می کنیم.
کلیندامایسین چیست؟
این دارو آنتی بیوتیکی است که بر ضد باکتری ها میجنگد.
کلیندامایسین واژینال برای درمان عفونت واژنی که به وسیله باکتری ایجاد شده است به کار میرود.
هشدارهای مهم
اگر اختلالی مانند کولیت دارید از این دارو استفاده نکنید. اگر به کلیندامایسین یا لینکومیسین آلرژی دارید هم از
همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان اینکه خوشبختانه نحوه تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه جهت تولید دارو و تجهیزات پزشکی هم خوب است، ادامه داد: ۳.۵میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار تامین‌کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، اداره کل فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در آستانه سال نو، برای حفظ سلامت نکاتی را برای خرید و مصرف مواد غذایی از قبیل شیرینی، محصولات لبنی، آجیل و سوغاتی ها ارائه کرد.

متن کامل خبر: توصیه سازمان غذا و دارو برای خرید و مصرف خوراکی های ایام نوروز
پژوهشگران دانشگاه مراغه نانوکاتالیستی برای
کنترل فرآیندهای تولید دارو ساختند که می‌تواند تبدیل سولفید به سولفوکسید
را به صورت کنترل شده، کاتالیز کند.
ادامه مطلب
در این مطلب با کمک چند مجله معتبر پزشکی اروپایی شما را با داروی داپوکستین، خواص، عوارض و تاثیر آن بر درمان زودانزالی آشنا می کنیم.
داپوکستین چیست؟
مصرف این دارو کنترل فرد روی انزال را افزایش می دهد و باعث طولانی تر شدن رابطه جنسی می شود.
معمولا از این دارو برای درمان انزال زودرس مردان استفاده می شود.
چطور عمل می کند؟
به نظر می رسد که عامل اصلی انزال زودرس کاهش میزان اثر یکی از انتقال دهنده های عصبی به نام سروتونین در بدن باشد. مشخص شده است که ک
چرا این دارو تجویز میشود؟
قرص ها و کپسول های پرامین برای درمان افسردگی استفاده میشوند. قرص های پرامین همچنین برای جلوگیری از شب ادراری کودکان استفاده میشوند. پرامین یکی از داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای است. این دارو با افزایش مقدار مواد طبیعی خاص در مغز که برای حفظ تعادل روانی مورد نیاز است، افسردگی را درمان میکند. اطلاعات کافی در مورد اثر پرامین بر شب ادراری کودکان دردست نیست.
نحوه ی استفاده از دارو
پرامین بصورت قرص یا کپسول خوراکی استفاده
نبولایزر دستگاهی است که می توان توسط آن دارو هایی را که باید از طریق استنشاق به بیمار منتقل شود را به دستگاه تنفسی بیمار انتقال دهند. این روش برای افرادی که مبتلا به آسم و برونشیت هستند تاثیر فوق العاده ای دارد زیرا دارو سریعا از طریق تنفس جذب شده و به اندام های دیگر بدن آسیبی نمی رساند. دارو را در قسمت مخصوص دستگاه ریخته و با استفاده از ماسک آن بخار خروجی را به داخل ریه و مجرای تنفسی می کشیم. دستگاه به گونه ای است که طی فرایند های بخصوص دارو با
دستورالعمل دادن دارو به بیمار
دستورالعمل های دارویی بیمار
دسته بندی


پرستاری
بازدید ها


9
فرمت فایل


pdf
قرص ویسول ۵ برای چیست؟
قرص
ویسول 5 معمولا به صورت یک بار در روز مصرف شده و مصرف آن باید به همراه
یک لیوان پر از مایعات باشد. از آنجایی که پودر موجود در قرص، طعم بسیار
تلخی دارد، این دارو باید به طور کامل بلعیده شود.
سولیفناسین را باید به صورت منظم و بر
اساس نسخه پزشک متخصص مصرف کرد تا بیشترین مزایای آن بدست آید. جهت کمک به
یادآوری، باید این دارو را هر روز در زمانی معین مصرف کرد. مقدار مصرف دارو
به شرایط پزشکی، پاسخ به درمان و دیگر دارو هایی بس
 
 
 گیاهان دارویی کابرد های فراوانی دارند و شما میتوانید از آن ها برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی استفاده کنید. خیلی اوقات مردم تصور میکنند که دارو هایی شیمیایی تاثیر بیشتری دارند و زود تر بیماری آن ها را درمان میکند اما غافل از این هستند که این دارو ها عوارض بسیاری دارد که مدت ها بعد گریبانگیر آن ها خواهد شد. البته در برخی مواقع استفاده از دارو های شیمیایی اامی است و دارو های گیاهی در این شرایط کاربرد چندانی ندارند. بهترین
جم فیبروزیل برای درمان کلسترول بالا استفاده می شود. این دارو با مسدود کردن تولید انواع خاصی از کلسترول، به ویژه تری گلیسیرید کار می کند. جم فیبروزیل بهمراه رژیم غذایی سالم و ورزش برای کاهش میزان کلسترول خون استفاده می شود. کاهش سطح کلسترول موجب کاهش خطر بیماری های قلبی مانند حمله قلبی میشود.
این دارو ممکن است تحت چندین نام تجاری و یا در چندین فرم وجود داشته باشد. هر نام تجاری این دارو ممکن است در تمام فرمها در دسترس نباشد و یا برای تمام شرایط
عوارض داروی بتامتازون

نام دارو
بتامتازون

رده درمانی:
داروهای کورتیکواستروئید.

اشکال دارویی : 
 آمپول، قرص، قطره، پماد از عوارض

 
 

مواد مصرف داروی بتامتازون
 
بتامتازون برای درمان جایگزینی در نارسایی غده فوق کلیوی استفاده می‌شود. این دارو همچنین در درمان علامتی اختلالات التهابی و آلرژیک در جهت سرکوب کردن سیستم ایمنی، هیپرپلازی مادرزادی غده فوق کلیوی و تحریک بلوغ ریوی جنین در زایمانهای زودرس و ادم مغزی نیز مؤثر است. از این دارو به ش
هر فردی در طول زندگی خود چندین بار دچار سرماخوردگی می شود. در موارد شدیدتر ممکن است پزشک برای این بیماران آمپول پنی سیلین تجویزکند. پنی سیلین به عنوان یک آنتی بیوتیک برای مبارزه با انواع مختلف عفونت استفاده می شود. در این متن تصمیم داریم تا بر اساس تازه ترین یافته های پزشکان و متخصصان در مورد آمپول پنی سیلین، موارد و طرز استفاده، نحوه تزریق، عوارض و نکات دیگر، اطلاعات جدیدی را ارائه دهیم.
موارد استفاده
از این آمپول برای برطرف‌سازی عفونت‌ه
کنترل قند خون از اهمیت بالایی برخواردار است چرا که اینکار از بروز بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری می کند. یکی از داروهای ترکیبی خوراکی کاهنده قند خون داروی زیپمت است. زیپمت می‌تواند همراه با رژیم غذایی و ورزش برای کاهش قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ استفاده شود. ادامه مطلب را بخوانید تا با جدیدترین اطلاعات پزشکی در مورد این دارو آشنا شوید.
قرص زیپمت چیست؟
از این دارو برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می‌شود.
توصیه می‌شود یک برنامه
این دارو برای افرادی که ورزش می‌کنند و رژیم غذایی دارند تجویز می‌شود. همچنین برای کنترل قند خون بالا در کسانی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو با کنترل قند خون بالا از آسیب کلیه، کوری، قطع عضو و مشکلات عملکرد جنسی جلوگیری می‌کند. کنترل قند خون خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد. زیپتین یک دارو ضد دیابت است که با افزایش میزان اینکرتین (گروهی از هورمون‌های گوارشی که باعث افزایش ترشح انسولین م
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ۳۰۰ پرستار در بیمارستان‌های ملارد و شهر قدس از طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، جلیل کوهپایه‌زاده با اشاره به وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های تحت پوشش اظهار کرد: اکنون وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در همه ۱۷ بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران با مشکل خاصی مواجه نیست و مسأله تهدیدکننده‌ای هم در حوزه دارو وجود ندارد.
وی ادامه داد: با برن
واکنش سازمان غذا و بهداشت به قیمت
پانسمان مریضان پوست پروانه ای
مرکز غذا و بهداشت، در عکس العمل به
داستان پانسمان بیماران (EB که در
برنامه خندوانه» مطرح شده بود، بیاناتی ارائه داد.
 به گفته مهر، در برنامه چهارشنبه شب خندوانه،
گروهی از بیمارانپروانه ای
دعوت شدگان این برنامه بودند. 
یکی از بیماران در ارتباط با وضعیت هزینه های بیماری پروانه ای، گفت: هزینه پانسمان بیماران پوست پروانه ای ماهانه ۲.۵
میلیون تومان است.
 
این اظهارات در حالی عن
یکی از قرص ها/کپسول های پرکاربرد در ایران همین تری فلوئوپرازین می باشد. در این مطلب نتایج جدیدترین تحقیقات مجلات پزشکی معتبر دنیا راجب فواید، عوارض، نحوه مصرف اصولی و نکات مهم دیگر راجب این دارو را در اختیارتان قرار می دهیم. دقت کنید این تحقیقات بسیاری مطالب قدیمی موجود در برخی وبسایت های فارسی را رد می کنند.
نکات مهم درباره تری فلوئوپرازین
قرص خوراکی تری فلوئوپرازین به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است و نسخه ای با نام تجاری ندارد.
تری فل
یافتن دارو‌های نایاب
 
طلعت قانع دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو‌ها و سموم و مدیر مرکز پاسخگویی ۱۴۹۰ سازمان غذا و دارو در این خصوص گفت: مردم برای پیدا کردن دارو‌های کمیاب می‌توانند به صورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۴۹۰ (کد ۱) تماس گرفته تا کارشناسان، داروخانه‌ای را که داروی مورد نیاز در آن موجود است، معرفی و با مراجعه به این داروخانه‌ها داروی خود را تهیه کنند.
مدیر مرکز پاسخگویی ۱۴۹۰ سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این سامانه برای اطلاع
آیت‌الله موحدی‌کرمانی: مسئولان گوش‌های خود را باز کنند/گویا برخی‌ها از یاد برده‌اند چه کسی بوده‌اند.
خطیب نمازجمعه تهران:نباید مثل آن فردی که گفت من شب خوابیدم و صبح بیدار شدم و دیدم بنزین گران شده است، نسبت به مسائل تدبیر صورت گیرد.عجب! شما هم مطلع نبودید و شما از وضع کشور مطلع نبودید که حالا مطلع شده‌اید؟!‍ خدا کند که این حرف که من هم خبر نداشتم دروغ باشد.جان مردم به لب رسیده است و مردم دارو پیدا نمی‌کنند؛ اگر هم دارو پیدا کنند نمی‌توا
در این مطلب با کمک چندین مجله معتبر پزشکی از سراسر دنیا، شما را با بهترین روشهای پایین آوردن سریع قند خون با کمک دارو و همچنین روشهای بدون دارو (خانگی) آشنا می کنیم.
جلوگیری از بالا رفتن قند خون
تنها چندچیز وجود دارد که میتواند از افزایش قند خون جلوگیری کند:
تمرین و ورزش (بهترین ورزشهای مخصوص هر فرد در اینجا)
رژیم غذایی خوب (بهترین رژیم های غذایی در اینجا)
کاهش استرس (بهترین روش کاهش استرس تا صفر در اینجا)
خواب مناسب (بهترین روشهای درمان بیخواب
داروی ارگوتامین و موارد مصرف آن
ارگوتامین از آن دسته داروهایی می باشد که در درمان سردردهای عروقی مانند میگرن و خونریزی رحمی بعد از زایمان و سقط کاربرد دارد و همچنین گاهی به درمان افت فشار در حالت ایستاده ناشی از اختلال اعصاب خودکار استفاده می شود این دارو را بانوانی که باردار میباشد نباید مصرف کنند چراکه ممکن است مصرف آن باعث نقص جنین و یا مرگ شود.
دارو ارگوتامین برای سردرد
ادامه مطلب
این نسخه را بر بال یک پروانه بنویسید دارو؟.نه در این برگه دارو خانه بنویسید مشهد-حرم  یک عمر پشت پنجره فولاد جای مسکّن هم برایم دانه بنویسید این بغض ها جای خودش آقا برای من اشک روان تا ناودان چانه بنویسید روزی دو ساعت آه-پشت پنجره فولاد لطفا برای گریه هایم شانه بنویسید نامم درون لیست باشد هرچه که باشد زائر اگر که نیستم دیوانه بنویسید "این جاست داروخانه ی تضمینی عالم" این جمله را بالای سقاخانه بنویسید هرروز اگر امکان ندارد لااقل آقا توفیق ای
این دارو برای تسکین موقت سرفه بدون خلط استفاده می شود که به علت عفونت های خاصی (مانند سینوزیت، سرماخوردگی) ایجاد می شود. این دارو نباید برای سرفه های ناشی از سیگار کشیدن یا مشکلات تنفسی درازمدت (به عنوان مثال، برونشیت مزمن، امفسیم) استفاده شود، مگر اینکه به وسیله دکتر تجویز شود. این یک سرکوب کننده سرفه است که با کاهش احساس نیاز به سرفه کار می کند. ادامه متن را بخوانید تا با شربت دکسترومتورفان، طرز مصرف اصولی، عوارض و همه نکات مهم دیگر در مورد
 
دانشمندان تا کنون بیشتر از ۸ میلیون انواع حیوانات را مورد بررسی قرار داده اند؛ از این حیوانات چیزهای با ارزشی مانند گوشت، تخم مرغ، شیر، پوست، پشم و غیره می‌گیریم. همچنین دارو های مختلفی برای درمان انواع بیماری ها از حیوانات گرفته می شوند، آیا می دانید این دارو ها چه هستند؟
بیشتر داروهای هورمونی از غدد حیوانات گرفته می شود. اپی نفرین» که برای درمان بیماریهای قلبی مورد استفاده قرار میگیرد، از غده فوق کلیوی گربه و خوک استخراج می شود؛ این
معجون ضدسرطانهریستو مرمرسکی (Hristo Mermerski) یک دانشمند روسی است که یک درمان خانگی برای مقابله و پیشگیری از سرطان ارائه داده است. البته این دارو باعث تقویت و درمان کل بدن می شود و سرطان را به عقب می راند. در این مطلب طرز تهیه این داروی ساده را ارائه می دهیم.
این داروی خانگی عروق را تمیز می کند، درمان کننده قلب است و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می کند.
این دارو همچنین در تمیزی و پاکسازی کبد و کلیه ها نیز نقش دارد.
افرادی که این دارو را مصرف می کنند از مشک
در این مطلب با کمک چند مجله معتبر پزشکی از سرتاسر دنیا، شما را با عوارض، طرز استفاده و همه نکات ضروری دیگر ترازوسین که با نام تجاری Hytrin شناخته می شود آشنا میکنیم.
ترازوسین چیست؟
ترازوسین برای بهبود جریان ادرار و دیگر علایم هایپرپلازی خوش خیم پروستات (بزرگ شدن پروستات) در مردان استفاده میشود.
این دارو برای درمان فشارخون هم مصرف میشود.
ترازوسین یک داروی تجویزی است. این دارو بصورت کپسول موجود است.
کپسول خوراکی ترازوسین تنها بصورت داروی ژنریک (
گروه تحقیقاتی از مرکز زیست‌شناسی مولکولی و سلولی در حیدرآباد هند نشان دادند که داروی ضدقارچ با استفاده از این نانوذرات وارد محیط چشم شده و التهاب را کاهش می‌دهد. این سامانه دارویی روی موش‌های آزمایشگاهی و انسان مورد آزمایش قرار گرفته است.کراتیت یک بیماری‌ چشم است که در آن قرنیه دچار آسیب شده و ممکن است فرد را گرفتار مشکل بینایی کند.این نانوذرات برای درمان کراتیت مورد آزمایش قرار گرفته است. در حدود 30 درصد از بیماران دچار کراتیت، در نهایت

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تهران دانش delbar آبیاری قطره ای رفتارهای کودک واموزش های مورد نیاز اخبار ارومیه همه چی 98 دانلود نرم افزارهای فارسی DOS پایگاه خبری عصرحباد | آخرین اخبار شهر و بخش حبیب آباد | asrehabad هرآنچه من میدانم... آموزش طراحی کارت ویزیت