نتایج جستجو برای عبارت :

يکي از آثار ادبي کهن

ضمن تشکر صمیمانه آثار ادبی برای مطالعه و نظرخواهی منتشر می گردد.خارج از هر گونه ت زدگی و است.همچنین این آثار متعلق به نویسنده آن بوده و کپی برداری از آن مجاز نیست.به نظرات سازنده بازدیدکنندگان ارجمند برای پیشرفت بهتر نیاز داریم.
اولین همایش شعر و هنر عاشورایی با نام سفینه النجات ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان در مرکز علمی کاربردی دزفول یک برگزار می گردد.
بخش های جشنواره: شعر، قطعه ادبی، پوستر و عکس، کلیپ و فیلم کوتاه
بخش ویژه: دزفول پایتخت شور و شعور حسینی
مهلت ارسال آثار: 30 مهرماه 1398
اختتامیه و اهدای جوایز: 6 آبان ماه 1398
ارسال آثار: پست الکترونیکی: elmidezfoul 1 @gmail.com
آشنایی با بسیاری از ابنیه و نحوه دسترسی به آنها
آشنایی تجربی با نحوه تعیین قدمت آثار
امکان تفکیک دوره بخشهای مختلف اثر
شناسایی نقاط و برآورد امکان دسترسی گروه ها
هماهنگی لازم با مسئولین منطقه جهت بازدید
آشنایی نسبی با متخصصین منطقه جهت راهنمایی
امکان تامین پروپوزال برای آثار و طرح توجیهی
امکان تامین مترجم و لیدر برای گروه های خارجی
امکان‌سنجی و شناسایی مخاطرات ابنیه
عکاسی و فیلمبرداری و تهیه سند
آموزش حفظ آثار به بازدیدکنندگان
بودجه ترجمه ادبی موجود از اوقاف ملی برای هنرپیام زیر را دریافت کرده ام که معتقدم باید مورد علاقه مترجمان ادبی در ایالات متحده باشد:National Endowment for the Arts با خوشحالی اعلام می کند که دستورالعمل های برنامه اکنون برای بورس های ادبیات FY 2014 برای پروژه های ترجمه در دسترس است. از طریق کمک هزینه تحصیلی به مترجمان منتشر شده ، National Endowment for the Arts از پروژه هایی برای ترجمه آثار خاص نثر ، شعر یا درام از زبان های دیگر به انگلیسی پشتیبانی می کند. ما ترجمه های نویسن
 
نمایشگاه منتخبی از آثار زنده‌یاد ناصر هوشمند وزیری جمعه ۲۹ شهریور ماه ۹۸ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
 نمایش آثار این هنرمند تا ۹ مهرماه در گالری استاد ممیز دایر خواهد بود و علاقمندان جهت بازدید از آثار می توانند همه روزه از ساعت ۱۳ الی ۲۱ به نشانی خیابان طالقانی، شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه نمایند.
اعلام آمادگی کانون کریم آل طاها جهت جمع‌آوری و ارسال آثار به دبیرخانه:
شماره تماس: ۰۹۳۵۶۱۱۶۳۱۳
پل ارتباطی در پیامرسان‌های ملی: @aalisk
 
 
با موضوع:
سبک زندگی علوی
 
قالبهای مسابقه:
۱. شعر و قطعات ادبی:
+ آثار در سه مقطع سنی 16 تا 23 سال، 23 تا 27 سال، و 27 تا 35 سال مورد داوری قرار خواهند گرفت.
+ هر شرکتکننده میتواند دو اثر را جهت شرکت در جشنواره، ارائه نماید
+ منظور از نثر در این جشنواره، نثر شاعرانه (دارای خیال، عاطفه، و.) و منظور از شعر، شعر نو یا کل
 
 دبیرخانه هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور، پوستر و فراخوان این دوره از جشنواره را منتشر نمود و بر این اساس، زائران راهیان نور می توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال نمایند.

به گزارش راهیان نور؛ فراخوان هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور منتشر شد.بر این اساس زائران سرزمین نور و مناطق عملیاتی می‌توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال کنن
 
دبیرخانه هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور، پوستر و فراخوان این دوره از جشنواره را منتشر نمود و بر این اساس، زائران راهیان نور می توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال نمایند.

به گزارش راهیان نور؛ فراخوان هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور منتشر شد.بر این اساس زائران سرزمین نور و مناطق عملیاتی می‌توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال کنند.
 
، دبیرخانه هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور، پوستر و فراخوان این دوره از جشنواره را منتشر نمود و بر این اساس، زائران راهیان نور می توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال نمایند.

به گزارش راهیان نور؛ فراخوان هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور منتشر شد.بر این اساس زائران سرزمین نور و مناطق عملیاتی می‌توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال کنن
 
تهران - جهاد رسانه ای شهید رهبر، دبیرخانه هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور، پوستر و فراخوان این دوره از جشنواره را منتشر نمود و بر این اساس، زائران راهیان نور می توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان نور را به این دبیرخانه ارسال نمایند.

به گزارش راهیان نور؛ فراخوان هفدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور منتشر شد.بر این اساس زائران سرزمین نور و مناطق عملیاتی می‌توانند آثار ادبی خود با موضوع دفاع مقدس و راهیان ن
ادبیات در ایران پیش از اسلام به سروده‌های اوستا در حدود ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد بازمی‌گردد. این سروده‌ها که بخشی از سنت شفاهی ایرانیان باستان بوده‌اند سینه به سینه جابجا شده و بعدها بخش‌های کتاب اوستا را در دوران ساسانی پدیدآوردند. اوزان باستانی شعر در ایران ضربی وهجاییبودند و به نظر می‌رسد این شیوه در زبان فارسی باستان نیز مورد استفاده بوده‌است. در دورهٔ اشکانیان ادبیات ایران تحت تأثیر نفوذ هلنیسم دچار دگرگونی شد. خنیاگران پارتی سر
بسیاری از نظریه پردازان در آثار خود از سینما به عنوان نوعی زبان نام بردند شاید معروف ترین آنها کریستین میتز باشد که با بازنگری بر آثار ژان میتری و بر پایه تحقیقات فردینان سوسور زبان شناس سویسی نظریه خود را با عنوان زنجیره همنشینی در سینما بنیان نهاد متز سینما را نوعی زبان که فاقد نظام زبان است میدانست او ویژگی های زبان سینما را در سطحی فراتر از تصویر و در سطح فصل ( سکانس ) و روایت جستجو میکرد او منتاژ را عامل پیدایش فصل و روایت را نتیجه نهایی
فرش دستبافی در سال ۱۰۸۲ هجری قمری برای مقبره شاه عباس دوم صفوی در ۲ قطعه بافته شده است که به عنوان فرش کف مقبره استفاده می‌شده و اکنون ۸۲ سال است که در موزه حرم مطهر حضرت معصومه(س) نگهداری می شود.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا، موزه آستان مقدس حضرت معصومه (س) یکی از قدیمی ترین موزه های کشور و مهم ترین موزه استان قم است، این موزه در سال ۱۳۱۴ تاسیس شده و اولین موزه وقفی بوده و به دولت وابستگی ندارد، موزه آستان مقدس یک موزه جامع و عمومی است به این معنا ک
حجت الاسلام ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: چهارمین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب» به زبان ترکی با هدف تبیین جایگاه حضرت زینب (س) در زنده نگه‌ داشتن قیام عاشورا، مهر امسال در ارومیه برگزار می‌شود.
شرکت در این کنگره سراسری برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی آزاد بوده و زبان ارسال آثار باید ترکی آذربایجانی باشد و از هر شاعر حداکثر ۵ اثر پذیرفته خواهد شد.
۱۰ مهر، آخرین مهلت ارائه آثار برای حضور در ای
پاورپوینت بررسی و معرفی آثار معروف تادائو آندو -104 اسلاید
بیوگرافی تادائو آندو 
گذری بر سبک کاریتادائو آندو
فهرستی از آثار معروف تادائو آندو
معرفی آثار معروف تادائو آندو
گالری عکس بناهای او 
منابع و مـآخذ
توضیحات بیشتر و لینک دانلود در ادامه مطلب
 
ادامه مطلب
 
فراخوان دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی منتشر شد.
با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، فراخوان این جشنواره که با امکان ثبت‌نام در سایت جشنواره فراهم خواهد بود، به شرح ذیل می­باشد:
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با همکاری نخبگان جوان، فعالان مردمی، مراکز فرهنگی، دانشگاه ها،  و نهادهای لشکری و کشوری دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی را با هدف تبیین، ان
 
 
فراخوان دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی منتشر شد.
با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، فراخوان این جشنواره که با امکان ثبت‌نام در سایت جشنواره فراهم خواهد بود، به شرح ذیل می­باشد:
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با همکاری نخبگان جوان، فعالان مردمی، مراکز فرهنگی، دانشگاه ها،  و نهادهای لشکری و کشوری دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی را با هدف تبیین، ا
فراخوان دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی منتشر شد
فراخوان دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی منتشر شد.
با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، فراخوان این جشنواره که با امکان ثبت‌نام در سایت جشنواره فراهم خواهد بود، به شرح ذیل می­باشد:
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با همکاری نخبگان جوان، فعالان مردمی، مراکز فرهنگی، دانشگاه ها،  و نهادهای لشکری و کشوری دوم
از یک موزه معروف، تعدادی آثار هنری به سرقت می رود. در این جریان، 6 نفر مظنون دستگیر می شوند و مورد بازجویی قرار می گیرند. پلیس با بررسی اعترافات و گفته های افراد به این نتیجه رسیده که از میان جملات، دقیقا 4 جمله دروغ است و بقیه حقیقت دارند. 
ادامه مطلب
زیاد از یکصد مقاله از ایران و چند کشور همسایه از جمله آذربایجان، پاکستان، ترکیه و. بوسیله دبیرخانه همایش گویا است که از میان آنها فقط ۷۰ مقاله به همایش سیاق یافت.   این همایش علمی که در ۲ محور طاسی شمس و مولانا از منظر استیناف های ادبی و عرفانی و شمس و مولانا از منظر استیناف های میان رشته ای، پذیرای آثار پژوهشی تعلق مندان و مثنوی پژوهان بود، همزمان با سالروز بزرگداشت شمس تبریزی، روزهای هفتمین و هشتم نرمی سال ساری در شهرستان خوی برگزار خواهد
دوستان اهل ادب و فرهنگ، فرهیختگان هنرمند، درود و فراوان درود. 
قلم جوان نشریه‌ای ادبی هنری و فرهنگی است که به صورت آنلاین نشر می‌یابد. این سایت در دست ساخت است. مراحل نهایی کار به زودی به پایان می‌رسد. این سایت به زودی در سال 1398 رونمایی خواهد شد. لذا از همه‌ی شما دوستان خواهانیم که نوشته‌های خود را برای ما ارسال دارید.
ارسال اثر برای قلم جوان
نشانی ارسال اثر: contact@youngpen.ir
لطفاً توجه داشته باشید که:
آثار خود را در قالب فایل ورد به این ای‌میل ا
امروز صبح پدر رو در نقشه ی ـ چطور جیب یک دوست پولدار را در راستای حمایت از فرهنگ خالی کنیم ـ همراهی کردم! واقعا که چه نقشه ی خوبی:))))
هدف این نقشه خرید تعدادی زیادی کتاب ادبی مثل شاهنامه و کلیات سعدی و همچنین چندنمونه رمان ایرانی و کلاسیک خارجی، برای پسردوستش بود. 
خب این وسط فک می کنین چشمای تیزبینم چیو شکار کرد؟ بله. یادداشت های یک دیوانه(شامل داستان های نیکلای گوگول). از وقتی بخش آرشیو کتاب رو اضافه کردم، این دومین قدم در راستای تکمیل لیس
در این مقاله به منظور ریشه یابی موضوع تلاش شده است آثار عرضه شده در زمنیه مدیریت اسلامی طی ربع قرن اخیر، از ابعاد مختلف مورد بررسی اجمالی قرار گیرد. آنگاه به منظور بررسی علل چنین کاستی ها، به موانع تحقیق در مدیریتی اسلامی به طور کلی اشاره شده است. سپس با ذکر دلایل وم و اهمیت پرداختن به این موضوع، شروع کار را تشخیص مسئله میداند که برای آن، دو روش را طرح می نماید. پس از آن، دو روش از روشهای تحقیق که در آثار موجود مورد استفاده قرار گرفته مطرح کر
دانلود کتاب اطلس خط تالیف حبیب الله فضائلی
 
دانلود فایل
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دانلود کتاب اطلس خط تالیف حبیب الله فضائلی :: دانلود کتابketab9.blog.ir › post › دانلود-کتاب-اطلس-خط-تالیف-ح.دانلود کتاب اطلس خط تالیف حبیب الله فضائلی دانلود کتاب اطلس خط تالیف حبیب الله فضائلی اطلس خط تحقیق در خطوط اسلامی آثار تعلیمی و پژوهشی باقی مانده از .
دانلود کتاب اطلس خط تالیف حبیب الله فضائلیhockey.sefeedsoft.ir › hockey › htmlدانلود . دانلود کتاب اطلس خط تالیف حبیب الله فضائلی.
اولین آشنایی‌ام با آثار سعدی شیرازی» به سال‌های آغازین راهنمایی برمی‌گردد که یکی از فصل‌های کتاب فارسی‌مان موضوع گلستان سعدی» بود و انگیزه‌ی شیخ از تحریر آن به صورتی مجمل و ادیبانه و حکمت‌آمیز آمده بود.
دیباچه‌ی گلستان با عباراتی سحرآمیز و در اوج کلام ادبی نوشته شده. حال و هوایی صنوبری، حوضی از واژه‌های نقره‌ای و نسیمی دل‌انگیز از ادبیات غنی پارسی همه‌ی آن چیزی است که از گلستان سعدی انتظار داری.
ادامه مطلب
ی‌توان گفت
که پرگویش‌ترین زبان دنیا عربی است زبانی که یکی از شش زبان سازکان مملل
متحد نیز محسوب می‌شود. آثار ادبی و تاریخی زیادی به زبان عربی در دنیا
وجود دارد و یکی از زبان‌هایی است که آن را بیشتر با اشعار می‌شناسند. این
زبان بنا به دلایل مختلفی بر زبان‌های دیگر تاثیر گذاشته و برخی از کلمات
آن در این زبان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، زبان‌هایی مانند ترکی، اردو و
به صورت کلی زبان‌های جهان اسلام.
ادامه مطلب
فواید صلوات
صلوات بر محمد و آل محمد دارای فواید زیادی است. روایات زیادی در خصوص آثار و برکات این ذکر یا دعای شریف به ما رسیده است. در ویدئوی کوتاه زیر، با برخی از این آثار و برکات آشنا می شوید. برای مشاهده ی این فیلم، روی لینک زیر کلیک کنید.

برای دیدن فیلم فواید صلوات اینجا کلیک کنید.
 
 
 
 
فراخوان دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی منتشر شد.
با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، فراخوان این جشنواره که با امکان ثبت‌نام در سایت جشنواره فراهم خواهد بود، به شرح ذیل می­باشد:
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با همکاری نخبگان جوان، فعالان مردمی، مراکز فرهنگی، دانشگاه ها،  و نهادهای لشکری و کشوری دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی را با هدف تبیی
 
فراخوان دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی منتشر شد.
با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، فراخوان این جشنواره که با امکان ثبت‌نام در سایت جشنواره فراهم خواهد بود، به شرح ذیل می­باشد:
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با همکاری نخبگان جوان، فعالان مردمی، مراکز فرهنگی، دانشگاه ها،  و نهادهای لشکری و کشوری دومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی را با هدف تبیین، ان
بازنشر یادداشت روز سه شنبه ۱۵ بهمن
منظور از سینمای انتقادی در این مختصر، برخی آثار سینمایی منتقد وضع موجود در میانه سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ در آمریکا و اروپا (ایتالیا) است. دوران پس از جنگ جهانی و بحران اقتصادی و فقر، علی القاعده بر سینمای غرب تاثیر می گذاشت، چرا که سینما در مغرب زمین -بر خلاف سینمای مفلوک ایران- از دل جامعه برآمده و به مساله اجتماعی پایبند است، گرچه عنوان پرطمطراق سینمای اجتماعی را یدک نمی کشد.
در آمریکا برخی آثار انتقادی شکل گ
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بیکرانگی transfile با کیفیت و بهترین ها پروژه مارکت حرکت سیاسی اجتماعی خرید فورش قیمت مرغ کرک در اربیل عراق Tourist Guide.Seyed Ali Mohammad Hosseini پاورپوینت درسی مشاوره و فروش محصولات سلامت محور در شیراز ❤️️ستارگان در چشم من❤️️