نتایج جستجو برای عبارت :

آره می توان اعداد ۱ تا ۱۶ را طوری در یک جدول ۴×۴ قرار داد که هر دو عدد همسایه نسبت به هم اول باشند

این دفعه محمد عزیزی با توکل بر خدا و پشتکار توانست رابطه همه توان های اعداد دو رقمي و رابطه توان 2 اعداد سه رقمي را طی چند روز گذشته محاسبه کند.
این فرمول ها با پایه قیمت 15 ميلیون به فروش مي رسد .کسانی که خواهان خرید فرمول ها هستند مي توانند در همين پست پیام بفرستند و با اعلام مشخصات خود و قیمت پیشنهادی خود اعلام آمادگی نمایند. فرمول ها به بالاترین قیمت فروخته مي شود.
این فرمول ها توان رسانی اعداد را حدود 2 برابر سریع تر مي کند ومخصوصاً کنکوری ها
در روش AHP فازی چانگ عموما از نرخ ناسازگاری گوگوس و بوچر استفاده مي شود.
نرخ ناسازگاری گوگوس و بوچر : گوگوس و بوچر در سال ۱۹۹۸  پیشنهاد دادند برای بررسی سازگاری، دو ماتریس (عدد ميانی و حدود عدد فازی) از هر ماتریس فازی مشتق و سپس سازگاری هر ماتریس بر اساس روش ساعتی محاسبه ­شود.
مراحل محاسبه نرخ سازگاری گوگوس و بوچر ماتریس­های فازی مقایسات زوجی به قرار زیر است:
مرحله ۱: در مرحله اول ماتریس مثلثی فازی را به دو ماتریس تقسیم کنید. ماتریس اول از اعداد
complex(real_part=0, imag_part=0)complex(str)
complex يک کلاس توکار برای کار با اعداد مختلط هست. کار با اعداد مختلط مانند کار با اعداد صحیح و اعشاری است و عملگر های جمع،تفریق،ضرب و باقیمانده را ميتوانید با آنها استفاده کنید.برای ایجاد يک عدد مختلط به سادگی از الگوی بالا کمک بگیرید.
ادامه مطلب
پادشاهی مي خواست نخست وزیرش را انتخاب کند. چهار اندیشمند بزرگ کشور فراخوانده شدند. 
آنان را در اتاقی قرار دادند و پادشاه به آنان گفت که: در اتاق به روی شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلی معمولی نیست و با يک جدول ریاضی باز خواهد شد، تا زمانی که آن جدول را حل نکنید نخواهید توانست قفل را باز کنید. اگر بتوانید پرسش را درست حل کنید مي توانید در را باز کنید و بیرون بیایید».
پادشاه بیرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به کار کردند.
فکر ميکنم کلاس اول راهنمایی بودم که برای اولین بار در درس ریاضی با اعداد اول آشنا شدیم. قضیه خیلی ساده بود! هر عددی که فقط به خودش و يک تقسیم پذیر هست اسمش اول بود. اما اون موقه کسی به ما نگفت که چرا اصلا این اعداد اول مهم هستند . شاید اگه ميگفتن هم نميفهميدیم !
ادامه مطلب
بحث فیلتر پیشرفته روی متون چه در کد نویسی چه در محدوده اکسل مورد نظر بنده نمي باشد که در سایت های فراوانی درباره آن صحبت شده است مشکلی که وجود دارد استفاده از این ابزار جهت کار روی اعداد مي باشد
در این حالت این فیلتر هیچ کاربردی ندارد و قابل استفاده روی اعداد نمي باشد
تنها راه تبدیل اعداد به متن و سپس انجام فیلتر مي باشد
در کد نویسی جهت تبدیل عدد به متن از تابع str استفاده نمائید
در پایان یاداوری مي شود که شرط فیلتر هم حتما به متن تبدیل شود
اعداد فیثاغورسی یا سه‌تایی فیثاغورسی شامل سه عدد طبیعی به صورت (a,b،c) هستند که مجموع مربع‌های دو تا از آن‌ها برابر با مربع سومي باشد، به بیان دیگر اعداد a و b و c که طبیعی‌اند را فیثاغورسی گویند هرگاه a۲ + b۲ = c۲ باشد یا به عبارت ریاضی: { ( a , b , c ) | a 2 + b 2 = c 2 , ( a , b , c ) ∈   N {\displaystyle {(a,b,c)|a^{2}+b^{2}=c^{2},(a,b,c)\in \ N}} } ؛ اعداد فیثاغورسی ضلع‌های يک مثلث قائم‌ااویه را تشکیل مي‌دهند. با توجه به رابطه هر گروه اعداد فیثاغورسی (مثلاً a , b , c) با اعداد فیث
سلام ميدونید که در ورد اگر بخواهید یه هو تمام اعداد اعشار به جای اعداد صحیح و برعکس قرار بگیرند، یعنی مثلا 2/3 بشود 3/2، باید از find and replace استفاده کنید(اگر نميدونید، توی منوی Edit هست) و بعد که پنجره ش باز شد در اون wildcards رو تيک بزنید و بعد در قسمت جستجو بزنید:
([0-9]{1,})/([0-9]{1,})
و بعد در حاليکه wildcards رو تيک زدید در قسمت replace بنویسید:
\2/\1
به همين راحتی با زدن replace all همه اعداد و اعشار با هم جابجا ميشن.
اما در Libre office دو تفاوت وجود دارد.
ادامه مطلب
با الگوی اعداد فیبوناچی آشنا هستید.
1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144,.
شاید برایتان جالب باشد که يک فرمول جمع و جور با اعداد راديکالی برای این الگو وجود دارد. عدد nام الگو برابر است

با مقدار دادن به n به ازای اعداد کوچک، درستی فرمول را بررسی کنید.
روز 256ام هر سال (معادل عدد 100 در مبنای شانزده ) مطابق 13 سپتامبر به عنوان روز برنامه نویسان نام گرفته است.از جمله دلایل انتخاب عدد 256 به عنوان روز برنامه نویسان این است که 256 بزرگترین توان عدد 2 کوچکتر از 365 که تعداد روز های يک سال است،ميباشد.
همچنین در سیستم دودویی کامپیوتری تعداد اعداد منحصر به فردی که ميتوان توسط يک بایت تولید کرد 256 ميباشد،که شامل اعداد تا 255 ميباشد. عدد 255 به صورت کلی برای برنامه نویس ها عددی آشناست.
کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB
 
 
دانلود
 
 
 
کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد متلب تولید جدول گامای 8 بیتی و تصحیح گامای تصویر RGB کد
وقتی بخوایم بدونیم که یه عدد اول هست یا نه کافیه که اون عدد رو بر تک تک اعداد کوچکتر و مساوی خودش تقسیم کنیم. اگه تعداد تقسیم‌هایی که باقی مووندشون صفر شده 2 تا باشه پس یعنی اون عدد اوله. مثل 13 که فقط بر 1 و 13 تقسیم پذیره. 
ادامه مطلب
اواخر دهه 1990 توسط Adobe و مايکروسافت توسط پدراموزش کامل تایپوگرافی. این فونت ها از یونيکد پشتیبانی مي کنند ، به این معنی که يک پرونده OpenType مي تواند حاوی بیش از 65000 گلیف باشد. پیش از این ، حروف های مختلف با چند زبان پرونده ای مجزا داشتند - فونت های OpenType مي توانند همه آنها را در يک پرونده واحد شامل انواع ضربات ، سبک های عددی ، تصویرها و موارد دیگر قرار دهند. این نوع فایل کراس پلتفرم است: مي توان از همان پرونده برای رایانه های Mac و Windows استفاده کرد.انوا
اعداد باینری یا همان اعداد برمبنای دودویی ، مبنایی هست که وزن اعداد را بر حسب اعداد 0 و 1 اعلام ميکنه ؛ به عبارت دیگر ، يک عدد باینری ، متشکل از صفر و يک هایی ست که با بزرگ شدن عدد بر مبنای دهدهی ، تعداد ارقام آن نیز بیشتر ميشه .
اما تبدیل عدد صحیح به باینری و خصوصا بالعکس ، از حساس ترین و پیچیده ترین چیزهایی هست که از بدو خلق کامپیوتر و زبان های ماشینی ، انسان هارو درگیر خودش کرده ؛ با جابجایی تنها يک رقم ،و یا حذف يک رقم ، تفاوت بسیاری در مبنای ده
توسط این تکه کد جاوا اسکریپ تمامي اعداد لاتین در سایت تبدیل به اعداد فارسی ميشن.
 
با تغییر ورودی تابع traverse ميتونید بر اساس نیاز خودتون تغییر بدید قسمت هایی که باید فارسی بشن
$(document).ready(function() {
persian = {
0: '۰',
1: '۱',
2: '۲',
3: '۳',
4: '۴',
5: '۵',
6: '۶',
7: '۷',
8: '۸',
9: '۹'
};
function traverse(el) {
if (el.nodeType == 3) {
var list = el.data.match(/[0-9]/g);
if (list != null && list.length != 0) {
for (var i = 0; i < list.length; i++) el.data = el.data.replace(list[i], per
تفاوت ماتریس کواریانس و ماتریس همبستگی
در کارگاه های مختلف معادلات ساختاری بعضا محققین عزیز تصویر درستی از ماتریس کواریانس و ماتریس همبستگی ندارند و بسیاری اوقات این دو ماتریس و یا حتی این دو مفهوم را با هم اشتباه مي گیرند. در این مقاله سعی دارم که خیلی ساده این دو مفهوم را مورد بحث قرار دهم تا محققین عزیز در تحلیل های خود با درکی دقیقتر جداول مربوطه در نرم افزار های SPSS، AMOS، LISREL و ……تحلیل و تفسیر نمایند.
قبل از باز کردن بحث ماتریس کواریانس
با سلام و احترام ؛ پیرو بخشنامه ۱۷۴۸/۱۰۶۹۰۹/۶۱۰-۱۳۹۸/۰۳/۰۵ دوره های آموزشی مدیران مدارس، بدین وسیله به اطلاع فراگیران مي رساند پیش بینی زمان اجرای دوره های غیرحضوری طبق جدول ذیل خواهد بود. فراگیران محترم با مراجعه به کارتابل شخصی خود در سامانه Ltms قسمت دوره های ثبت نام شده نسبت به انجام فرایند اجرایی دوره( شرکت در آزمونها و فعالیت های کلاسی و )  اقدام نمایند.*جهت شرکت در هر دوره ی آموزشی طبق  جدول زمان بندی حتما باید برای اولین بار از سامانه
1-دانشمندان دریافته‌اند، در گل آفتابگردان رشد دانه‌ها از مرکز به سمت بیرون بر اساس الگوی دنباله اعداد فیبوناچی صورت مي‌گیرد. طبق تحقیقات انجام شده، نسبت قطر هر مارپیچ به مارپیچ بعدی 6/1 است. این الگو علاوه بر آفتابگردان در بسیاری از برگ‌ها، گلبرگ‌ها و دانه‌ها نیز دیده مي‌شود. دانشمندان مي‌گویند، علت تبعیت آفتابگردان و دیگر گیاهان از این الگو کارایی آن است. به عبارت دیگر، اگر اندازه زاویه هر دانه با دانه دیگر يک عدد گنگ یا ناگویا باشد د
 دانلود کتاب نظریه اعداد مریم ميرزاخانی pdf
 
دانلود فایل
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کتاب زرد نظریه اعداد مریم ميرزا خانی | تالار گفتمان المپیاد .gap.irysc.com › threads › کتاب-زرد-نظریه-اعداد-مر. Translate this page Aug 13, 2013 - مي خواستم بپرسم سطح سوالات کتاب نظریه اعداد مریم ميرزا خانی به سطح کدام. . کتاب خانم ميرزاخانی کلاً کتاب سختیه و اصلاً برای شروع توصیه نميشه ! سوالای فصلش بین مرحله يک و . مریم ميرزا خانی کسی pdf این کتاب رو
جهت دیدن لیست نام کاربران در بازی فری فایر|freefire شما ميتوانید با کليک روی ( نام کاربران ) در زیر مشاهده نمایید:
 
               < نام کاربران >
 
جهت دیدن جدول رده بندی کاستوم ، روی کلمه (جدول رده بندی) در زیر کليک کنید:
جدول رده بندی >
اول از همه عرض سلام و ادب خدمت خوانندگان عزیز
من بالتازا هستم و دیگه بریم سر اصل مطلب
مبحث اولی که با شتاب ميریم سراغش مبحث جبره نه اون جبر فلسفی، جبر از مباحث ریاضیات
این کلمه جبر یا algebra اولین بار توسط خوارزمي یعنی محمد این موسی خودمون به کار برده شد در واقع الجبر و المقابله اسم کتابی از این عزیز بود که توی اون به مباحث خیلی جالبی پرداخت و اونا را نه برای اولین بار اما برای اولین بار به صورت منظم و خیلی گسترده مطرح کرد.
 
 
اما اون مباحث چی ب
این فایل دارای دسته بندی انواع مواد غذایی از قبیل حبوبات ، غلات ، گوشت ها ، سبزیجات و ميوه ها ، لبنیات ، نوشیدنی ها و همچنین تخم مرغ و عسل مي باشد که مقدار ارزش پروتئین ، چربی و کربوهیدرات و کالری ها آن را بیان مي کند کل مواد داخل این جدول حدود 80 مورد است.
 
 
 
دریافتحجم: 430 کیلوبایتتوضیحات: قیمت: 5،000 تومان (بعد پرداخت بلافاصله لینک دانلود برای شما نمایش داده خواهد شد)
خرافه ایرانی از تعطیلات
دنیای اقتصاد :


اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری
مي‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص تعطیلات رسمي»، تعطیلات آخر هفته» و
مجموع تعطیلات» نشان مي‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به
دانلود رایگان کتاب کاخ حافظه + کدینگ تصویری اعداد
این کتاب تکنيک کاخ حافظه یا همان کاخ ذهنی رو به زبان بسیار ساده به علاوه تکنيک های تصویرسازی ذهنی رو بهتون یاد ميده

توضیحات
کتاب کاخ حافظه یا کاخ ذهنی تالیف عبدالرئوف براهوئی در 41 صفحه همراه با کدینگ تصویری اعداد یا همون سیستم حافظه اصلی (  major)  در 2 عدد فایل  pdf  بصورت رایگان ميتونید دانلود و استفاده کنید
این کتاب از سری کتاب های وبلاگ کاخ ذهنی مي باشد که برای دانلود رایگان قرار داده مي شود
کهکشان، يک برنامه آموزشی هوشمند جهت یادگیری سریع مفاهیم جدول تناوبی است. این برنامه به سوالات زیر پاسخ ميدهد:
چگونه جدول تناوبی را حفظ کنیم که فراموش نشود؟
چگونه به سرعت شماره گروه و تناوب عنصر را پیدا کنیم؟
آرایش الکترونی فشرده را با چه روشی بدست آوریم؟
چگونه با استفاده از آرایش الکترونی فشرده به شماره گروه دست یابیم؟
رابطه شعاع اتمي، خاصیت فی و نافی در جدول تناوبی چطور تغییر ميکند؟
افزایش سرعت تست زنی سوالات شیمي کنکور با تسلط بر
۰/۷ = Point seven OR Zero point seven
۰/۹ = Point six OR Zero point six
۳/۹ =  three point nine
۱۲/۳۱ = Twelve point nine three OR Twelve point thirty-One
۵۲/۳۶۴ = Fifty-two point three six four
حتماً ببینید: ۵ فیلم رایگان از نحوه تلفظ و نوشتن اعداد انگلیسی که باید بلد باشید
در سایر مواردی که در آن،قبل از اعشار،عدد صفر وجود ندارد،در هر دو نوع انگلیسی، به طور يکسان خوانده مي شوند:
۲/۹۵ = two point nine five (دو مميز نود و پنج صدم)
۹۵/۱ = ninety-five point one (نود و نه مميز سه دهم)
۳۳/۷۵ = thirty-three point seven five (سیزده مميز هفتاد و پنج صدم)
۳/۳۷۵ = three po
به اطلاع دانشجویان محترم مقطع کارشناسی ارشد که در ترم جاری اقدام به انجام پروژه نموده اند، مي رساند به منظور حفظ نظم و انجام برنامه ریزی برای ارائه ها، لازم است دانشجویان نسبت به انتخاب زمان ارائه پروژه خود از جدول ذیل اقدام نمایند. دانشجویان به این منظور مي توانند کد مشخص شده را به همراه شماره دانشجویی یا نام خانوادگی (يک کدام) در بخش نظرات همين مطلب اعلام نمایند تا به ترتیب جدول زمان بندی تکميل گردد.
ادامه مطلب
این پست برای ایده هاید برنامه نویسی هست که به هر زبانی ميتوان نوشت
هرکس ایده ای داره بگه تا بزارم:

سطح:مبتدی
برنامه ای که اعداد اول بین ۱ تا ۱۰۰ رو توی خروجی نمایش بده(غیر گرافيکی)
برنامه ماشین حساب(غیر گرافيکی)
برنامه چاپ اعداد اول بین دو عددی که از کاربر گرفته شده(غیر گرافيکی)
برنامه چاپ اعدادی که توانی از دو هستند(غیر گرافيکی)

سطح:متوسط
ادامه مطلب
رشد کودک: ماه اول تا سوم
در این ماه‌ها رشد قدی و وزنی کودک بسیار
سریع است. روند رشد کودک در این ماه‌ها مشابه رشد سریعی است که طی يک ماه
اول داشته است. در این ماه کودک بین 2.5 الی 3.8 سانت رشد قدی و در حدود
907 گرم رشد وزنی خواهد داشت. این اعداد تنها نشان‌دهنده ميانگین مورد
انتظار هستند و امکان آن وجود دارد که روند رشد کودک شما آرام‌تر یا
سریع‌تر باشد و یا در مقطعی رشد او به طور ناگهانی زیاد شود. اگر در سن 6
هفتگی کودک شما بیش‌ازحد بی‌قرار است یا
عنوان                                                                                                                           صفحهجدول 3–7- نقص بتن­های خارج از محدوده مجاز. 84جدول 3-8-  راهکارهای رفع نقص­های بتن تازه خودمتراکم 85جدول 4-1- طرح اختلاط­های به کار رفته در آمريکا، کانادا و ژاپن 111جدول 4-2- وزن مخصوص مصالح سنگی 114جدول 4-3- طرح اختلاط بر اساس مقاومت 28 روزه. 1جدول 5-1- طرح آزمایش­ها 124جدول 5-2- طرح کلی اختلاط­ها 125جدول 5-3- طرح اختلاط 1 125جدول 5-4- نتایج آزمایش­های بتن
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ftest 寄去我细细的絮语 زندگی پاییزی پایگاه دانشجویان کارشناسی ارشد مشاوره دانشگاه اردکان nanometer.tec هوای پاکم آرزوست hamechi گروه طراحی تجهیزات صنعتی SOLID خوێندەوەکانم